Termín: 22.7.2018 v čase 9:00 – 15:30 hod Red Fit, Českomoravská 18, Praha 9

Délka kurzu: 6 hodin

V ceně:

  • vstup do fitness
  • výukové materiály
  • vystavení certifikátu
  • závěrečná zkouška

Lektor: Eva Sehnalíková

Eva vede skupinové lekce jógy v Red fit fitness. Je certifikovanou lektorkou hathajógy a má osvědčení na „principy zdravého pohybu a jógové terapie“

Pro koho je kurz vhodný:

  • začátečníky, kteří nemají čas chodit na skupinové lekce a chtějí si jógu zacvičit doma sami a správně
  • pokročilí, kteří si chtějí rozšířit zásobu pozic

Popis:

Seminář Jógy pro domácí praxi Vás seznámí se základní filozofií a základními principy jógy jako takové. Povíme si o Jóga Sútrách a z nich vycházejících osmi pilířích rádža jógy (královské jógy). Jóga Sútry jsou považovány za základní text o józe a mimo jiné popisují, jak zapojit principy jógy, nejen do své cvičební praxe, ale i do svého života jako celku. Krátce si povíme o pěti obalech těla, práně, bandhách, čakrách a nádís.

Seznámíme se se základními principy domácí praxe. Naučíme se tři základní techniky dechu – pránájáma, a to plný jógový dech, dech udždžájí a Nádí šodhana.

Následně si ukážeme tři typy pozdravů slunce – Rišikéšský, Surya Namaskar A a Surya Namaskar B a projdeme si základních cca 40 pozic – asán, které jsou vhodné i pro začátečníky. Všechny pozice si podrobně vysvětlíme, vyzkoušíme a naučíme se je tak, abychom dodržely principy zdravého pohybu. Také si v některých pozicích ukážeme využití pomůcek, abychom v případě nutnosti zajistily správnější provedení pozice, případně si vyzkoušely větší rozsah v pozici.

Na závěr si povíme o relaxaci a meditaci a vyzkoušíme si relaxační techniku jóganidru.

Součástí semináře bude také cvičení minimálně jedné sestavy jako inspirace pro domácí praxi.

Osnovy